loading
Panele Laminowane

Panele laminowane to najbardziej trwały, łatwy w montażu i utrzymaniu w czystości rodzaj podłogi. Wybór paneli do domu zależy przede wszystkim od tego, w jakim pomieszczeniu będzie dokonywana zmiana i jak intensywnie to pomieszczenie jest użytkowane.
Do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, czyli do przedpokoju, pokoju dziennego i pokoi dziecięcych najlepiej wybierajmy co najmniej 7-, 8-milimetrowe panele o klasie ścieralności AC4. Deski o takich parametrach posłużą nam długie lata.
Bogactwo wzorów i kolorów paneli sprawia, że każdy klient znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Przy wyborze koloru warto przestrzegać jednej zasady. W pomieszczeniach, gdzie dominują ciepłe barwy, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie paneli ciemniejszych, typu merbau lub wenge.
Tam, gdzie królują bardziej stonowane kolory, można wybierać neutralne odcienie dębu lub chłodniejszy jesion albo brzozę. W małych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się jasna podłoga, która optycznie powiększy wnętrze, z kolei na większej powierzchni możemy bez obawy układać ciemniejsze panele.

Jak montować panele, aby nie stukały?

Aby zniwelować odgłos stukania paneli, charakterystyczny dla paneli, wystarczy zastosować odpowiedni podkład wyciszający.
Większość paneli laminowanych można bez obaw stosować w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, cechuje je dość dobre przewodzenie ciepła.
Należy stosować zalecane do ogrzewania podłogowego podkłady i folię paroizolacyjną.

Panele Quick Step

Quick Step

Sensa

Sensa

Berry Alloc

Berry Alloc

Alloc

Alloc