loading
Dobór odpowiedniej podłogi do pomieszczenia
podlogi-4

Dobór odpowiedniej podłogi do pomieszczenia

Wszystkie te pokrycia mają swoje plusy i minusy . Warto się dobrze zastanowić nad wyborem , gdyż pokrycia podłogowe nie należą do tanich .
Podłoga jako serce każdego pomieszczenia wymaga szczególnej uwagi przy jej wyborze, ze względu na jej żywotność, – częściej maluje się ściany, niż wymienia podłogę –  W końcu to podłoga nadaje oczekiwany charakter naszemu pomieszczeniu , to od wyboru pokrycia podłogowego  i jego koloru powinno rozpoczynać się remont/wykończenie wnętrza.

 

Dlaczego podłoga jest taka ważna? Odpowiedź jest  prosta : bo każdy kto wchodzi do mieszkania / domu zwraca uwagę na podłogi, a potem dopiero na ogólny wystrój. Zaaranżowane w różny sposób podłogi wspólnie z meblami mogą bardzo zmienić cały panujący do tej pory klimat w pomieszczeniu.  Musimy więc mieć już sprecyzowane to co, konkretnie chcemy uzyskać poprzez wybór drewna, kamienia czy płytek aby przejść do wyboru kolorystyki.

 

Dobór Koloru Podłogi :
Kolor, po jaki sięgniecie, może mieć znaczny wpływ na atmosferę Waszego wnętrza. Dlatego też istotne jest wybranie odpowiednich kombinacji barw, pamiętając, że kolor, światło i przestrzeń są ze sobą wzajemnie powiązane. Kolory podłogi, sufitu i ścian mają istotny wpływ na sposób, w jaki postrzegamy przestrzeń. Przez dobór kolorów można sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawało większe, mniejsze, szersze, węższe, dłuższe, wyższe, jaśniejsze lub cieplejsze!

 

  • Pomieszczenie z jasnymi ścianami i jasną podłogą wydaje się bardziej przestronne .
  • Ciemne ściany w pokoju z jasną podłogą i sufitem podkreślają linie poziome.
  • Jasna podłoga i sufit przy ciemnych ścianach sprawiają , że pomieszczenie wygląda na węższe , głębsze i wyższe .
  • Ciemna podłoga w połączeniu z jasnymi ścianami i sufitem optycznie poszerza wnętrze.
  • Ciemna podłoga i ciemny sufit przy jasnych ścianach optycznie poszerzają i obniżają pomieszczenie.
  • Ciemna podłoga i jasny sufit przy ciemnych ścianach nadają pomieszczeniu wygląd piwnicy .

 

Podłogi z wzorem jasnego dębu, buku lub klonu mogą sprawić, że ciemny pokój stanie się bardziej słoneczny i wprowadzić do niego spokojniejszą atmosferę.
Podłogi o wzorze wiśni lub merbau wywołują egzotyczny, ciepły efekt. Może on być dodatkowo podkreślony przez wstawienie kolonialnych i masywnych mebli.
Podłogi w tonacji brązu wprowadzają połączenie z ziemią i przyrodą oraz stanowią doskonałe tło dla rustykalnych mebli i mocnych jasnych kolorów.
Podłogi o rysunku jasnego klonu lub sosny norweskiej dodają jasności, przestrzeni i światła, wprowadzając do pomieszczenia bardziej współczesny klimat.
Podłogi w szarych barwach świetnie pasują do modnych kolorów i ciepłych tonacji. Nadają też współczesnego wyglądu autentycznym meblom.

 

Po tych wszystkich wyborach warto zasięgnąć porady specjalisty w salonie z podłogami gdyż zazwyczaj ma on wiedzę i jest w stanie odpowiednio doradzić jaki rodzaj podłogi wybrać.
Jeżeli dokonamy tych wyborów to na pewno będziemy zadowoleni z naszej podłogi